Hasan Arat Listesindeki O İsmi Duyurdu!

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, TRT Spor’a gündeme dair açıklamalarda bulundu. Arat, sportif direktör adaylarından birinin de ismini açıkladı. Beşiktaş Başkanı Hasan Arat’ın açıklamaları şöyle:

“DEVİN ÖZEK ADAYLARDAN BİRİ”

Hasan Arat, Beşiktaş’ın sportif direktör adayı olarak adı geçen Bayer Leverkusen Teknik Direktörü Xabi Alonso’nun yardımcısı Devin Özek ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ” 7-8 sportif direktör ile görüşme halindeyiz Devin Özek de bunlardan biri.” ifadelerini kullandı.

“MUNİH’E GİDİYORUM, TEMASLARIMI SÜRDÜRECEĞİM”

Bugün Münih’e gidiyorum. Bazı görüşmeler olacak. Bayern Münih – Real Madrid maçını seyredeceğim. Bu tip maçlar, bu işin içindeki tüm insanların bir araya geldiği yerler. Görüşmeler, fikir teatileri, oyuncu tartışmaları, antrenör tartışmalarının olduğu yerlerdir. Bu sadece iki takımın maçı değil. Bu işle uğraşan herkes burada. Bugün Bayern Münih – Real Madrid, yarın Dortmund – PSG maçını seyredeceğim. Temaslarımı sürdüreceğim. Yeni tanışacağımız insanlar olacak.

“KUPAYA SIKI SIKI SARILIYORUZ”

Beşiktaş için hazırlıkların içerisindeyiz. Sıkıntılı bir dönem geçiriyoruz. Bu dönem hepimizi çok üzüyor. Hedefimiz olan kupaya sıkı sıkı sarılıyoruz. Son derece kritik günler bizi bekliyor. Hem camiamıza hem sporcularımıza sabırlı olmalarını telkin ediyorum. Yeterince sabır gösterdi camiamız. Önümüzde 2 kupa maçı var. Ümidimizi kırmamamız lazım.

NURİ ŞAHİN İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Herkesle temasımız var. Sadece Nuri Şahin değil birçok hocayla temasımız var. Türkiye’de de liglerin bitmesi lazım, görüşeceğimiz insanlar var. Bir isim telaffuz etmek doğru olmaz. Herkes Beşiktaş’a gelmek istiyor, bunu bilin. Çok kötü bir sezon geçirmiş olmamız fark etmemeli. Kötü sezondan ders çıkartmamız lazım. Elimizdeki oyuncu havuzunu iyi değerlendirmemiz lazım. Oyuncu imkanlarıyla ilgili de görüşmelerimiz olacak. Bu çok normal. Süreç başladı bence.

“AL-MUSRATI AĞLADI”

Al-Musrati’nin derbideki kırmızı kartıyla ilgili konuşan Arat, “Al Musrati’yi maç sonu aradım ağlıyordu. Ertesi gün arkadaşları da teskin etti. Bastığında kafası terse bakıyordu. Camianın sporcularımıza sahip çıkmasını istiyorum. Buna ihtiyaçları var, genç insanlar çok etkilenir. Her şeyi okuyorlar.” ifadelerini kullandı.

“İKİ DERBİDE DE ŞANSSIZLIK YAŞAMASI ÇOK ÜZÜCÜ”

Arat açıklamasının devamında, “Fevkalade üzgünüm. Maçtan sonra kendisini aradım. Ağlıyordu. Hayatımda ilk defa böyle bir şey oldu. Arkadaşları da teskin etti. Farkındaysanız ayağı bastığı anda kafası oraya bakmıyor, terse bakıyor. Benzerini arkadaşımıza yaptılar, kart çıkmadı. Karta bir itirazım yok ama sporda böyle şeyler oluyor. Musrati’nin iki derbide de bu şanssızlığı yaşaması çok üzücü. Ben de hakikaten çok üzülüyorum. Kendisi de arkadaşları da üzülüyor. O kadar değerli bir futbolcu ki şanssız başladı. Türkiye Kupası ile tüm sporcularımız, taraftarlarımıza kendini affettirir. Taraftarımız çok üzgün, sabırları belli bir noktaya geldi. Beşiktaş’ın bu fırsatı çok iyi değerlendirmesi lazım. Sporda oluyor böyle şeyler, başka şeylere yormak bizi üzüyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir